Ministar energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić najavio je da je u narednom periodu planirana izgradnja nove hidroelektrane „Bileća“, čime bi ovaj kraj dobio još jedan značajan energetski objekat, piše Biznisinfo.ba.
Sadržaj se nastavlja nakon oglasa
Đokić je rekao da su na području opštine Bileća u posljednjih desetak godina realizovane velike investicije u energetskom sektoru, navodeći da je u više projekata uloženo oko 140 miliona KM.
„U opštini Bileća su posljednjih desetak godina ostvarene velike i istorijske investicije u energetici“, rekao je Đokić novinarima.
Kao jedan od najznačajnijih projekata u ovom dijelu Republike Srpske izdvojio je izgradnju Hidroelektrane „Dabar“, koja se gradi na području Bileće, Nevesinja i Berkovića.
Prema njegovim riječima, projekat je ušao u posljednju godinu izgradnje, a završetak radova očekuje se naredne godine, ukoliko ne bude nepredviđenih okolnosti. Pored hidroenergetskih projekata, Đokić je najavio i nekoliko inicijativa za izgradnju velikih solarnih elektrana na području Bileće.
Govoreći o energetskom razvoju istočne Hercegovine, ministar je istakao da i opština Gacko treba da razvija nove energetske objekte, podsjećajući da je Termoelektrana „Gacko“ u funkciji već 42 godine.
Uloženo 2,8 milijardi KM
Kako je naveo, nije odustalo ni od planova za izgradnju novog termobloka u Gacku, ali će dugoročno biti potrebno pronaći nova energetska rješenja. Đokić je podsjetio da je u posljednjih 11 godina u energetiku Republike Srpske uloženo 2,8 milijardi KM.
Đokić je podsjetio da je u posljednjih 11 godina u energetiku Republike Srpske uloženo 2,8 milijardi KM.










