Jablanica ima novog državnog prvaka u tavli. Omer Dervišbegović, član Tavla kluba Jablanica, osvojio je prvo mjesto na 27. državnom pojedinačnom prvenstvu Bosne i Hercegovine u tavli „Ajvatovica KUP 2026“, održanom u Donjem Vakufu u okviru manifestacije „516. Dani Ajvatovice“.
Sadržaj se nastavlja nakon oglasa
Turnir je organizovao Tavla – backgammon klub Donji Vakuf, a odigran je u motelu Otoka u Donjem Vakufu. Na prvenstvu je učestvovao veliki broj takmičara iz cijele Bosne i Hercegovine, a konkurencija je bila izuzetno jaka.
Do titule državnog prvaka za 2026. godinu Dervišbegović je stigao nakon sjajnih partija tokom cijelog takmičenja. U uzbudljivom finalnom susretu savladao je Mensura Rahimića iz Tavla kluba „Velež“ i tako ponio laskavu titulu najboljeg igrača Bosne i Hercegovine.

Treće mjesto osvojio je Samir Lendo iz Travnika, dok je najbolji domaći takmičar bio Almir Đulović, koji je zauzeo petu poziciju u konkurenciji 81 igrača.
Posebnu težinu ovom uspjehu daje činjenica da je Omer Dervišbegović, osim što predstavlja Tavla klub Jablanica, ujedno i predsjednik krovnog saveza tavle u Bosni i Hercegovini.

Ovaj rezultat predstavlja još jedno veliko sportsko priznanje za Jablanicu i potvrdu kvalitetnog rada Tavla kluba Jablanica, čiji članovi godinama ostvaruju zapažene rezultate na domaćoj i međunarodnoj sceni.
Čestitamo Omeru Dervišbegoviću na osvojenoj tituli državnog prvaka Bosne i Hercegovine.










